لطفا کمی منتظر بمانید ...

×
Generic selectors
Exact matches only
جستجو در عنوان
جستجو در محتوا
Post Type Selectors

سر تیتر خبرها

صفحه اصلی › › استاندار فارس اعلام کرد: آب آشامیدنی، اولویت اول استان فارس

۲۷شهریور۱۴۰۱ | ۲۳:۵۹

1329

465

بدون دیدگاه

خرامه به نقطه هدف مدیریت ارشد استان برای محرومیت زدایی اضافه شد

استاندار فارس اعلام کرد: آب آشامیدنی، اولویت اول استان فارس

استاندار فارس در جمع مردم بخش کربال خرامه گفت: شهرستان های خرامه، رستم و فراشبند، نقطه هدف مدیریت ارشد استان برای محرومیت زدایی می باشند.

به گزارش صدای خرامه به نقل از  اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، دکتر محمد هادی ایمانیه صبح امروز، در سی و سومین سفر شهرستانی خود از بخش کُربال شهرستان خرامه بازدید کرد.

استاندار فارس در جمع مردم کربال ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی، اولویت اول استان را تامین آب آشامیدنی عنوان کرد و گفت: تلاش های بسیار خوبی از سمت سازمان بسیج سازندگی و مدیریت آبفا استان در جهت تامین آب شرب مردم انجام شده است؛ منتهی بایست با توجه به وضعیت منطقه کربال،باید در این ناحیه از سرعت بیشتری برخوردار شود.

وی افزود: بسیج سازندگی و آب و فاضلاب استان، جدول زمان بندی و برنامه عملیاتی تامین آب آشامیدنی سالم برای کل شهرستان خرامه را تدوین و ارائه دهند تا مشکل این شهرستان در اسرع وقت مرتفع شود.

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به محرومیت زدایی از سه شهرستان استان افزود: شهرستان های خرامه، رستم و فراشبند، نقطه هدف مدیریت ارشد استان برای محرومیت زدایی می باشد.

وی در ادامه اظهار داشت: در فاصله این سفر تا سفر قبلی،معابر ۱۷ روستای این شهرستان با متراژ ۳۴۰۰۰ مترمربع توسط بنیاد مسکن استان آسفالت شده است و همچنین ۲۴ کیلومتر جاده کربال به خرامه روکش آسفالت شده و ۳ دستگاه آب شیرین کن هم خریداری و آماده نصب می باشد.

دکترمحمدهادی ایمانیه در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع اشتغال اشاره کرد و گفت: معاون محترم اموراقتصادی استانداری کارگروهی متشکل از صندوق کارآفرینی، کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره)، ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، بنیاد مستضعفان، بسیج سازندگی و قرارگاه محرومیت زدایی سپاه و اداره تعاون و کار و اوقاف تشکیل داده و موضوع اشتغال اهالی منطقه را پیگیری نمایند.

وی با اشاره به تغییر اقلیم آب و هوایی و لزوم تغییر شغل گفت: کشاورزی به شیوه مرسوم و قدیمی دیگر میسر نیست؛ لذا اگر اصرار بر کشاورزی باشد، می بایست به سمت اصلاح الگوی کشت قدم برداریم و محصولاتی که مصرف آب کمتری دارند و کاشت های گلخانه ای در اولویت قرار بگیرند.

استاندار فارس گفت: تسهیلات مربوط به تبصره ماده ۱۶ در این منطقه دو برابر می شود.

   

دکتر ایمانیه ادامه داد: فولاد خرامه شبکه فاضلاب این شهر را اجرا و از پساب آن جهت صنعت استفاده نماید.

وی همچنین از خیرین و معتمدین که اصالتا متعلق به خرامه می باشند اما در شیراز سکونت دارند خواست مجمع خیرین این شهرستان را تاسیس کرده و بخشی از مشکلات این شهر را با همکاری مدیریت استان مرتفع نمایند.

در این سفر مصوب شد، کارگروهی مرکب از فرمانداران و مسئولین کشاورزی و آب سه شهرستان مرودشت، زرقان و خرامه نسبت به مقدار و چگونگی تخصیص آب از سد درودزن به کشاورزی ۳ شهرستان درسال جاری تصمیم گیری نمایند همچنین همین کارگروه جهت اصلاح الگوی کشت در مسیر آب رسانی از طریق سد درودزن تصمیم گیری نمایند

 

تصاویر این بازدید یک روزه استاندار از بخش کربال شهرستان خرامه:

انتهای پیام/
برچسب ها :

http://sedaykherame.ir?/p=1329